En Iyi Filmler


En iyi filmler
Mr. Nobody - Bay Hiçkimse(2009) filmini izle
Başlıkta bahsi geçen Bay Hiç kimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı 1 adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç 1 çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... İyi filmler ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar....

Pi izle(1998) 
bir matematik dehasi olan Max sorunlu bir kisilige sahiptir ve insan hayatinin belki de en önemli bulusuna ulasmak üzeredir. Son on yil boyunca sayisal olarak tabiatin bir kodlanma sistemine sahip oldugunu kesfetmis fakat bunu çözmeyi basaramamistir.Her sey ama her sey onu bir tek sonuca götürmektedir. Ulastigi sonuç onu daha büyük kaoslara bunun da ötesinde problemin merkezi olarak kendine yöneltmektedir.En iyi buldugu sir için belki de insanlar bir1lerini bile öldüreceklerdir. Bunu herkesten saklamalidir. Max zincirin ilk halkasi olan kodu kirmayi deneyerek bu riski yok etmeye karar verir.

The Godfather - Baba (1972)
Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi, Amerika'da yerleşme çabalarını sürdürürken kendilerine kaba kuvvet kullanmaya kalkan ve yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı onlar da kaba kuvvet kullanmaya ve bunda da başarılı olmaya başlayınca kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar. 1 taraftan son derece katı örf ve aile yaşantısı diğer tarafta ise acımasızca önlerine çıkanları yok etmeye başlayan Corleone ailesi 1 müddet sonra Amerika'nın en korkulan mafya topluluğu haline gelmiştir. Kendileri her ne kadar mafya değil 1 aile olduklarını söyleseler de.Film izle Aynı Seride Bulunan Filmler

Baba (1972)

Baba 2(1974)

Baba 3(1990)

Stock And Two Smoking Barrels - Ateşten Kalbe, Akıldan DumanaLock(1998)
Eddy ve arkadaşları ellerindeki 100.000 paundu değerlendirmek için kumara yatırırlar. Aralarında en kurt oyuncu eddy olduğu için arkadaşları masaya onu yollarlar. lakin masada herşey çoktan ayarlanmıştır. Eddy oyunun sonunda Hatchet Harry'e yarım milyon paund borçlanır. Bu borcu bir hafta içerisinde ödemelidir yoksa Hatchet Harry'nin parmaklarını keseceğini biliyordur. Bu uğurda arkadaşlar parayı bulmak için bir dizi komik olaya karışırlar. Hatta bunlardan 1inde Eddy'nin babasının antika tüfeği ile soygun yapmaya kalkarlar. lakin hepsinde başarısızlığa uğrarlar. fakat ellerindeki antika tüfeğin değerini bilmemektedirler.

12 Angry Men - 12 Kızgın Adam(1957)
Genç bir adam babasını öldürme suçuyla yargılanmaktadır.12 tane jüri tartışmak için 1 odada toplanırlar.Bu jürilerden 11 tanesi çocuğun suçlu olduğunu söyler ama 8. jüri(HENRY FONDA) suçsuz olduğunu söyler.Diğer jüriler ona kararını değiştirmesinde ısrar etmektedir ama tartışmadan kararını değiştirmeyecektir çünkü boş yere masum bir çocuğu ölüme göndermek istememektedir.Sadece 1 odada geçen ve sadece konuşma üzerine here yapılmış ve klasikler arasına girmiş Sidney Lumet in başyapıtı, sinema tarihinin en önemli filmleri arasında gösterilmektedir.12 angry man izleAmerican History X - Geçmişin Gölgesinde(1998)
Derek Vinyard, babası zenciler tarafından öldürülen bir Neo-Nazi'dir. 1 gün arabasını soymaya çalışan üç zenciyi acımasızca öldürür ve tutuklanarak hapise gönderilir. Derek, hapiste kaldığı sürede ırkçı düşüncelerini sorgulamaya başlar ve iyilikle kötülüğün her ırkın içinde varolduğunu farkeder. Kardeşi Danny de ırkçı fikirler taşımaktadır ve yaşadıklarından ders alan Derek, hapisten çıkınca Danny'ye doğru yolu göstermeye çalışacaktır.

Incendies - İçimdeki Yangın(2010)
İkizler Jeanne ve Simon'u karışık köklerini araştırmak için Orta Doğu'ya göndermek 1 annenin son dileğidir. Wajdi Mouawad'ın beğenilen oyunundan uyarlanan Incendies, iki genç yetişkinin köklü nefret, sonu gelmeyen savaşlar ve kalıcı sevgiye yolculuğunu anlatan güçlü ve dokunaklı öyküsüdür.

Shame - Utanç(2011)
Toronto film izle Festivali'nde görücüye çıkacak olan Shame, cinselliğin merkezde olduğu 1 New York draması olarak niteleniyor. 'Açlık' filminden hatırladığımız Michael Fassbender'in Brandon isimli New York'ta yaşayan 1 seks bağımlısını canlandırdığı film, asi kız kardeşinin (Carey Mulligan) Brandon'ın yanına taşınmasıyla yaşanan olayları anlatıyor.

Senaryosu Abi Morgan ve Steve McQueen'e ait olan filmin kadrosunda Fassbender ve Mulligan dışında James Badge Dale ve Nicole Beharie de bulunuyor.Filmin  Toronto ve Venedik'te gösterim yapacağı kesinleşti.The man from earth holocene (2017)2017 yılı son baharında gösterime gireceği söylentileri dolaşıyor. Bu söylentiler birinci ağızdan çıkan söylemler aslında. ilk filmin ardından 10 yıl zaman geçmiş olması John Oldman'in rutin alışkanlığı olan 10 yılda bir yer değiştirme alışkanlığına denk geliyor. The man from earth'ün tek mekanda çekilmişti holocene ise farklı bir film olacak. Dünyalı izleApocalypto - Apokalipto(2007)
Güçlü Maya Krallığı, gittikçe yayılan şehirler kurarak, gökyüzünü delen piramitler yaparak ve olağanüstü kültürel ve bilimsel başarılar elde eden etkileyici gelişmiş 1 toplum inşa ederek Amerika’da 1000 yıldan fazla bir süre hüküm sürdü. Ondan sonra, tarihin ışıltısı içinde, bu dünya çöktü. Bütün bunlardan geriye kalan ormanlarla kaplı 1kaç piramit ve boşuna umut veren 1 gizem oldu. Şimdi, Maya uygarlığının sona ermesinden 500 sene sonra, yönetmen Mel Gibson, felaketin kıyısındaki bir dünyada kendisi için en fazla önem taşıyan şey olan ülkeyi kurtaracak olan 1 adamın macerası üzerine kurulan belirli bir zamanı olmayan 1 efsanede olduğu gibi her şeyi gözler önüne seren modern bir film izle macerası yaratmak için daha önce keşfedilmemiş bu ülkeyi derinlemesine araştırıyor: APOCALYPTO.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *